Pijn en koorts? Dafalgan biedt snelle, effectieve verlichting dankzij het belangrijkste werkzame bestanddeel: paracetamol.
Soin-et-nature.com, jouw ARS-erkende bio-apotheek om Dafalgan online te kopen, biedt je alle producten die je nodig hebt tegen lage prijzen en in alle veiligheid: zakjes, droge tabletten, bruistabletten, zetpillen, siropen, capsules en orodispergeerbare tabletten. Geef uw mening over uw ervaring met het kopen van Dafalgan in uw online biologische apotheek met onze partner Verified Opinions.
Koop Dafalgan tegen de beste prijs bij uw ARS geaccrediteerde online apotheek
DAFALGAN is een geneesmiddel zonder recept op basis van paracetamol, geproduceerd door het farmaceutisch laboratorium UPSA. Net als aspirine behandelt DAFALGAN lichte tot matige pijn, maar zonder de antistollingseffecten van aspirine, noch is het ontstekingsremmend. DAFALGAN en paracetamol in het algemeen worden echter goed verdragen door kinderen, zwangere vrouwen en vrouwen die borstvoeding geven. De gebruikelijke doses en vorm (tabletten, capsules, zetpillen, siroop, enz.) moeten voor elke leeftijdsgroep worden aangehouden en er moet worden gecontroleerd of eventuele bijbehorende geneesmiddelen geen paracetamol bevatten. Als dit wel het geval is, moet hiermee rekening worden gehouden bij de berekening van de maximaal toegestane hoeveelheid per dag. De maximale hoeveelheid paracetamol voor VOLWASSENEN boven de 15 jaar is 3 gram verdeeld over 24 uur.
Er worden geen medicijnen geleverd buiten Frankrijk. Alleen af te halen bij de apotheek in Perpignan (Frankrijk).
Hoe moet Dafalgan worden ingenomen?
Dosering
Deze presentatie is voorbehouden aan volwassenen en kinderen die 27 kg of meer wegen (vanaf ongeveer 8 jaar).
De dosering van paracetamol hangt af van het gewicht van het kind; de leeftijden worden alleen ter informatie gegeven.
Als u het gewicht van uw kind niet weet, moet u het wegen om de meest geschikte dosis te kunnen geven.
Duur van de behandeling
De duur van de behandeling is beperkt tot :
- 5 dagen bij pijn,
- 3 dagen bij koorts
Paracetamol is verkrijgbaar in verschillende doseringen, zodat de behandeling kan worden aangepast aan het gewicht van elk kind.
De aanbevolen dagelijkse dosis paracetamol hangt af van het gewicht van het kind: ongeveer 60 mg/kg/dag, verdeeld over 4 of 6 doses, d.w.z. ongeveer 15 mg/kg om de 6 uur of 10 mg/kg om de 4 uur.
Gewicht
(leeftijd)
|
Dosis
per dosis
|
Toedieningsinterval
|
Maximale dagelijkse dosis
|
27 kg tot 40 kg (8 - 13 jaar)
|
500 mg (1 tablet)
|
6 uur
|
2000 mg per dag (4 tabletten)
|
41 kg tot 50 kg (12 - 15 jaar oud)
|
500 mg (1 tablet)
|
4 uur minimaal
|
3000 mg per dag (6 tabletten)
|
Volwassenen en kinderen boven 50 kg
(vanaf ongeveer 15 jaar)
|
500 mg tot 1000 mg (1 tot 2 tabletten)
|
4 uur minimaal
|
3000 mg per dag (6 tabletten)
|
Voor kinderen mag de totale dosis paracetamol niet hoger zijn dan 80 mg/kg/dag (zie rubriek 4.9).
Voor volwassenen en kinderen die meer dan 50 kg wegen (vanaf ongeveer 15 jaar) is de gebruikelijke dosis 1 tot 2 tabletten per dosis, afhankelijk van de intensiteit van de pijn, indien nodig herhaald na ten minste 4 uur.
Het is over het algemeen niet nodig om meer dan 3 g paracetamol per dag in te nemen, oftewel 6 tabletten per dag. Bij hevigere pijn kan de totale dosis echter op advies van uw arts worden verhoogd tot 4 g per dag, d.w.z. 8 tabletten per dag.
Echter :
- Voor doses van meer dan 3 g paracetamol per dag is medisch advies nodig.
- NOOIT MEER DAN 4 GRAMS PARACETAMOL PER DAG INNEMEN (rekening houdend met alle geneesmiddelen die paracetamol in hun formule bevatten).
Neem het altijd minstens 4 uur na elkaar in.
De maximale dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 60 mg/kg (maar niet hoger dan 3 g) per dag in de volgende situaties:
- volwassenen die minder dan 50 kg wegen,
- ernstige leverziekte,
- syndroom van Gilbert (familiaire niet-hemolytische geelzucht),
- chronisch alcoholisme
- chronische ondervoeding
- uitdroging.
Als u vindt dat de werking van DAFALGAN 500 mg, tablet te sterk of te zwak is, raadpleeg dan uw arts of apotheker.
VRAAG BIJ TWIJFEL UW ARTS OF APOTHEKER OM ADVIES.
(Bron: https: //base-donnees-publique.medicaments.gouv.fr/affichageDoc.php?specid=67721153&typedoc=N)
Wat zijn de bijwerkingen van Dafalgan?
- In bepaalde zeldzame gevallen kan huiduitslag of roodheid optreden, of kan een allergische reactie zich uiten als plotselinge zwelling van het gezicht en de hals of plotselinge malaise met een daling van de bloeddruk. De behandeling moet onmiddellijk worden gestopt, uw arts moet op de hoogte worden gesteld en u mag nooit andere geneesmiddelen nemen die paracetamol bevatten.
- In enkele zeldzame gevallen zijn ernstige huidreacties gemeld. De behandeling moet onmiddellijk worden gestopt, uw arts moet op de hoogte worden gesteld en u mag nooit meer paracetamol bevattende geneesmiddelen innemen.
- In uitzonderlijke gevallen kunnen biologische veranderingen zijn waargenomen die een bloedonderzoek vereisen: stoornissen in de leverfunctie, abnormaal lage niveaus van bepaalde witte bloedcellen of bepaalde bloedcellen zoals bloedplaatjes, wat kan leiden tot neusbloedingen of bloeden uit het tandvlees. Raadpleeg in dit geval een arts.
- Gevallen van diarree, buikpijn, verhoogde leverenzymen en verhoogde of verlaagde INR zijn gemeld.
Neem Dafalgan nooit in:
- Als u allergisch bent voor het werkzame bestanddeel of voor één van de andere bestanddelen van dit geneesmiddel, zoals vermeld in rubriek 6.
- Als u een ernstige leverziekte heeft.
Advies van uw apotheker over de verkoop van Dafalgan
Raadpleeg onmiddellijk uw arts in geval van pijn:
De intensiteit van de pijnbeleving en het vermogen om er tegen te kunnen, verschillen van persoon tot persoon.
- als er geen verbetering optreedt na 5 dagen behandeling,
- als de pijn hevig en onverwacht is en plotseling optreedt (vooral een sterke pijn op de borst) en/of regelmatig terugkeert,
- als de pijn gepaard gaat met andere verschijnselen zoals algehele malaise, koorts, ongewone zwelling van het pijnlijke gebied of verminderde kracht in een ledemaat,
- als je er 's nachts wakker van wordt,
Welke pijnstillers zijn verkrijgbaar bij onze online apotheek Soin-et-Nature?
Soin-et-Nature biedt een breed scala aan pijnstillers, aangepast aan de specifieke behoeften van elke leeftijd en elk patiëntenprofiel.
- Doliprane: geneesmiddel op basis van paracetamol, verkrijgbaar in verschillende vormen (tabletten, capsules, orale oplossing, zetpillen) voor kinderen, volwassenen en ouderen. Ideaal voor de behandeling van matige pijn en koorts.
- Efferalgan: bruisende of pediatrische formule voor gemakkelijke toediening en snelle werking tegen koorts en gewone pijnen.
- Nurofen: ontstekingsremmer geschikt voor volwassenen om spier- en gewrichtspijn te behandelen. Een speciale siroopversie is op recept verkrijgbaar voor kinderen vanaf 3 maanden.
- Aspirine: effectief tegen hoofdpijn en gewrichtspijn. Gecontra-indiceerd bij kinderen vanwege het risico op het syndroom van Reye, het wordt voornamelijk gebruikt bij volwassenen.
- Paracetamol: een compleet assortiment geneesmiddelen op basis van paracetamol, geschikt voor alle leeftijden, om pijn en koorts te verlichten, met een uitstekend veiligheidsprofiel.
- Ibuprofen: een krachtige ontstekingsremmer verkrijgbaar in tablet- of drinkbare suspensievorm. Het gebruik bij kinderen moet onder toezicht van een zorgverlener gebeuren.
- Behandeling van spierpijn: lokale oplossingen (gels, crèmes) voor veilige toepassing bij volwassenen en ouderen die lijden aan spiersamentrekkingen of spanning.
- Gewrichtspijn: doelgerichte orale en topische behandelingen voor artrose, afgestemd op de behoeften van volwassenen en ouderen.
- Ontstekingsremmers: een selectie van NSAID-behandelingen voor gecontroleerd gebruik, niet aanbevolen voor mensen met spijsverterings- of nierproblemen.
- Hoofdpijn: geneesmiddelen aangepast aan elke leeftijdsgroep, van paracetamol voor de allerkleinsten tot krachtigere formuleringen voor volwassenen die lijden aan chronische migraine.
- Pijn & koorts: gecombineerde oplossingen om gelijktijdig pijn en koorts te behandelen, met specifieke formuleringen voor kinderen en volwassenen.
- Dafalgan: een geneesmiddel op basis van paracetamol in verschillende vormen om te voldoen aan de behoeften van kinderen en ouderen.
- Spedifen: ibuprofen in oplosbare vorm voor gemakkelijke toediening, aanbevolen voor matige tot ernstige ontstekingspijn bij volwassenen.